Využitie DuPont™ Corian® v oblasti ubytovania a hotelierstva je široké, od recepcií zaujímavých tvarov a prevedení cez jedálne až po zariadenie izieb a hlavne kúpeľní. Hlavnou prednosťou DuPont™ Corian® je v tejto oblasti ľahká údržba materiálu, jeho trvanlivosť a hygienickosť.

Kuchynské dosky z materiálu DuPont™ Corian® sú vhodné hneď z niekoľkých dôvodov. Pri kuchynskej linke nie ste obmedzovaný rozmermi a ani tvarom dosky. Doska sa vyrobí na mieru, čo do tvaru a rozmeru bez akéhokoľvek priznaného spoja. Spoje sú jednoliate, takmer bez viditeľnej špáry, čo však záleží od samotnej farby corianu. Avšak nie všetky farby corianu, ktoré sú v ponuke, sú vhodné na pracovné dosky do kuchyne. Sýte a tmavé farby vo väčšej miere zvýrazňujú prach, malé ryhy a ďalšie opotrebovanie normálnym používaním ako svetlé farby.

Doska z DuPont™ Corian® je odolná nielen voči vode, ale aj voči chemikáliám vyskytujúcim sa v kuchyni, a nakoľko je DuPont™ Corian® bezpórový materiál, na jej povrchu nezanechávajú stopy ani zelenina, víno, káva atď.

Aj samotné navrhovanie s moderným osvetlením je umenie, ale spojiť ho s takým všestranným a ľahko tvarovateľným materiálom ako DuPont Corian, vytvára nekonečné možnosti pre dizajnérov a navrhovateľov nábytku. Firma DuPont ponúka širokú paletu farieb v sérii Illumination Series, ktoré sú vhodné na podsvietenie, čím sa zvýrazňuje kombinácia svetla a materiálu. Pri spojení viacerých hrúbok svetlo preniká rôznou intenzitou, tým vedia odborníci dosiahnuť rozmanité výsledky.

Celé umývadlové dosky vyrobené z materiálu DuPont™ Corian® vytvárajú jednotný celok, ktorý v sebe nemá žiadne priznané spoje a špáry. Je odolný voči vode a tým sa stáva veľmi vhodným materiálom v priestoroch kúpeľne.

Do umývadlovej dosky je možné osadiť buď typizované corianové umývadlo v jednej zo štyroch farieb alebo atypické umývadlo v ktorejkoľvek farbe, ľubovolného rozmeru a travu.

Do corianovej dosky je možné osadiť aj keramické alebo iné umývadlo,  alebo sa položí umývadlo s rovnou spodnou časťou na vrch dosky.

Použitie DuPont™ Corian® vo verejných priestoroch ako železničné a autobusové stanice, letiskové haly, nákupné centrá, múzeá a divadlá je výhodné pre ich vysokú trvácnosť a zároveň možnosť prípadných opráv. Širokou škálou farieb je možné tento materiál využiť v ktoromkoľvek z týchto prostredí.